שלבי התהליך הרפואי באימהית

קו סגול

אנחנו יודעים שאתם ניצבים לפני צעד משמעותי בחייכם ולכן חשוב שיעמוד בפניכם מירב המידע על הדרך שלנו.
אימהית הוקמה בשביל לתת מענה של תרומת ביצית למי שמעוניין וזקוק לתהליך זה להקמת משפחה.

אימהית עובדת מול 2 יחידות בחו"ל ומאפשרת לך בחירה בין 2 מסלולים:

מסלול אוקראינה

קו סגול

מרכז Intersono Medicover Group בלבוב שבאוקראינה: מרכז מוביל המתמחה בהפריה חוץ גופית ותרומת ביציות. המרפאה עוסקת בתחום שנים רבות ומהווה מוקד לתרומת ביציות לארצות רבות באירופה ובישראל. היחידה עובדת על פי נהלים וסטנדרטים בינלאומיים ומוכרת על ידי משרד הבריאות בישראל להבאת עוברים לארץ. המעבדה נמצאת בפיקוח של אמבריולוגית ישראלית בכירה.


מי הן תורמות הביצית במסלול זה?
תורמות הביצית הינן נשים צעירות ופוריות . כל התורמות עוברות בירור מקיף הכולל בדיקות רפואיות, בדיקות הכנה והתאמה ל-IVF וכן בדיקות קריוטיפ ובדיקות סקר גנטיות הכוללות X שביר,    SMA  -CF, (סיסטיק פיברוזיס) ודושן. בדיקות הסקר הגנטיות מתבצעות בישראל במעבדת AMG ,ודם התורמת נשמר במעבדה לבדיקות נוספות לפי רצונכם או צורך רפואי.

שלבי התהליך באוקראינה

שלב ראשון: בחירת התורמת


קיימים שני מסלולים לבחירת התורמת על מנת שתבחרו את המסלול המתאים ביותר עבורכם.
מבחירת התורמת על ידכם ועד לקבלת העוברים יעברו מספר שבועות. הזמן נועד להשלמת בדיקות גנטיות בישראל.
שלב שני: הכנת הזרע לטיפול


לאחר בחירת התורמת יש לתאם את הבאת דגימת הזרע לבנק הזרע במדיקל סנטר בהרצליה. בנק הזרע מכין את דגימות הזרע להעברתן ליחידה בחו"ל. מטופלים העושים שימוש בזרע תורם יכולים להשתמש בשירותי בנק הזרע של המדיקל סנטר או בשירותי בנק הזרע במדיקל סנטר. זרע בן הזוג או התורם יועבר אל המרכז הרפואי בחו"ל בתנאי הקפאה.
שלב שלישי: הפרייה חוץ גופית


תורמת הביצית בחו"ל תעבור תהליך גירוי הורמונלי של השחלות לצורך איסוף הזקיקים אשר לאורך כל שלב זה התורמת נמצאת במעקב על מנת להבטיח שמירה על איכות הזקיקים. הביציות הנשאבות מהתורמת יופרו בזרע בן זוגך או התורם. לאחר תהליך ההפריה החוץ גופית הביציות המופרות יוקפאו אחרי 3 או 5 ימי התפתחות.
מכיוון שחייב להיות סנכרון בין איסוף הביציות והפרייתן להתפתחות רירית הרחם אצל הנתרמת ובנוסף כדי למנוע מהעוברים הטריים לעבור מסע מטלטל כאשר הם בני ימים ספורים בלבד, הביציות המופרות יוקפאו בטכנולוגיה מתקדמת להקפאה מהירה שמאפשרת מסע בטוח לישראל. ההקפאה המהירה מאפשרת שרידות גבוהה של הביצית, כך ששיעורי הריונות בשיטת הקפאה זו מראות שיעורי הריונות דומים לאלו שטופלו בביצית מופרית טרייה.
שלב רביעי: העברת הביצית המופרית


הביציות המופרות מועברות לישראל, תוך הקפדה על תנאים נאותים ומאוכסנות במדיקל סנטר בהרצליה. ההחזרה נעשית על ידי הרופא המטפל שלך במרכז להפריה חוץ גופית של המדיקל סנטר מה שמאפשר לך לחזור במהרה לסביבה הטבעית שלך.
אנחנו כאן כדי לסייע לכם לעבור את ההליך בצורה הטובה, הקלה והמקצועית ביותר.
אל תהססו לפנות אלינו בכל שאלה, בקשה, הבהרה או בעיה.

מסלול ספרד:

קו סגול

מרכז OVOBANK  בספרד: מדובר ביחידה מוכרת העובדת עם מרכזים מובילים באירופה בתרומת ביצית. היחידה עובדת על פי נוהלים וסטנדרטים מערב אירופאיים ומוכרת על ידי משרד הבריאות בישראל להבאת ביציות לארץ. תורמות הביצית הינן נשים צעירות ופוריות מספרד וסביבתה.

מי הן תורמות הביצית?

תורמות הביצית הינן נשים צעירות ופוריות מספרד וסביבתה. ליחידה בספרד מאגר תורמות גדול עם מגוון אתני רב. התורמות הספרדיות קרובות יותר במראה החיצוני שלהן לישראליות, בהשוואה לתורמות האוקראיניות.

התורמות עוברות תהליך מיון קפדני, ורק כשליש מהתורמות מגיעות לשאיבה. כחלק מהכנת התורמות הן מבצעות פאנל גנטי מורחב המבוצע בשיטת ריצוף, הכולל כ-300 גנים. היחידה מתמחת בהקפאת ביציות ולארץ יובאו ביציות מוקפאות.

שלבי התהליך בספרד

שלב ראשון: התאמת תורמת


במסגרת הפגישה מול המתאמת תיפתח בקשה לאיתור תורמת באמצעות אפליקציה ייעודית של היחידה בספרד. לאפליקציה מוזנים הנתונים החיצוניים של הנתרמת ובן זוגה וכן תמונת פנים של הנתרמת. בעבור נתרמת המשתמשת בתרומת זרע יוזנו פרטי הנתרמת בלבד. היחידה תבצע התאמת תורמת עפ"י תוויי הפנים של הנתרמת תוך התייחסות לנתונים החיצוניים. לאחר שתתקבל ההתאמה , יועבר לנתרמת מסמך ובו פרטי התורמת לאישור.
שלב שני: שליחת רוק/דם של בן הזוג


לאחר התאמת התורמת יוזמן בן הזוג למתן דגימת רוק או לקיחת דם לטובת משלוח לספרד. דגימת הרוק/דם תשמש את המעבדה בספרד לצורך בדיקה גנטית המקבילה לבדיקה אותה עוברת התורמת. משך זמן הבדיקה הגנטית : כ 5 שבועות. כאשר הנתרמת משתמשת בזרע תורם , לא יערך שלב זה.
שלב שלישי: קבלת ייעוץ גנטי והבאת הביציות למדיקל


לאחר קבלת דוחות ההתאמה בין התורמת לבן הזוג , יתבצע ייעוץ גנטי שיאשר את המשך התהליך. נתרמת המשתמשת בזרע תורם תבצע ייעוץ גנטי עפ"י נתוני הזרע (מומלץ לרכוש מנת זרע בעלת מירב הבדיקות הגנטיות). לאחר אישור הגנטיקאית , יוזמנו הביציות לארץ.
שלב רביעי: הפרית הביציות במדיקל


שלב רביעי: הפרית הביציות במדיקל עם זרע טרי או זרע תורם והחזרת הביציות המופרות.